Naujienos

Kaip menas gali padėti spręsti socialines problemas? Ar jis gali tapti naudingu įrankiu kovojant su marginalizacija ir diskriminacija?

Minėdami Tarptautinę romų kalbos dieną, Kirtimų kultūros centras ir Multikultūrinis dienos centras „Padėk pritapti“, lapkričio 5 d. (antradienį) 18 val., kviečia į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, adresu Gedimino pr. 51, Vilnius. Čia vyks interaktyvi diskusija apie keturių Lietuvos menininkių pastangas tiesti tarpkultūrinius tiltus tarp MES ir JIE per kiną, teatrą ir komiksą.

Renginyje patirtimi dalysis kino režisierė Akvilė Žilionytė, sukūrusi trumpametražį filmą apie Kirtimuose gyvenančias romes seseris „Diena man ne“, Apeirono teatro režisierės Eglė Kazickaitė ir Greta Gudelytė, darbe su romų vaikais ir jaunimu taikiusios socialinio-psichologinio teatro metodus, iliustratorė Akvilė Magicdust, nupiešusi Lietuvos romų istoriją.

Susitikime bus pristatyti menininkių audiovizualiniai darbai, komiksas ir patirtys. Įgyvendinti projektai iš dalies finansuoti Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos kultūros tarybos, Vilniaus miesto savivaldybės, Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Laukiame Konferencijų salėje, V aukšte.

Šaltinis: Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuojamas renginys socialiniame tinkle Facebook