Naujienos

Kauno įvairių tautų kultūros centre atidaryta fotografijų paroda ,,Prisimink, kad žmogus esi“.

Parodoje eksponuojamos fotografo Juozo Kamensko nuotraukos, kuriose – Panevėžio vaikų dienos centre besilankantys romai ir jų šeimos. Paroda siekiama paskatinti tarpkultūrinį dialogą, be kurio neįmanoma sukurti darnios visuomenės. „Taip jau susiklostė, kad vaikštome tomis pačiomis gatvėmis ir tuo pačiu metu. Ir tik tikras dėmesys ir atvirumas „kitam“ ir „kitokiam“ gali padėti suprasti vieniems kitus. Žmogumi tampama. Nepabijokim pripažinti, kad tik meilė ir išmintis yra žmogiškumo matas. O meilė visada linkusi atsiverti esančiam šalia”, – teigiama parodos anotacijoje. Parodos idėjos autorė Panevėžio vaikų dienos centro vadovė vienuolė sako, po Kėdainių įvykių su neigiama visuomenės nuomone susidūrė ne tik suaugusieji romų tautybės žmonės, bet ir vaikai.

Norėjome parodyti ir kitokius romus: dirbančius, turinčius kitas vertybes. Ieškojome, kaip atstatyti bendravimo tiltus, pasirinkome meninę išraišką”, – sakė D.Tumasonytė. Panevėžiečiai kreipėsi į menininką J.Kamenską. Į Panevėžį fotografas važiavo ne vieną kartą, o visa fotosesija padaryta vasaros stovyklos metu. Menininkas fotografavo vaikus, kurie lanko centrą, taip pat jų tėvus.

Paroda Kauno įvairių tautų kultūrų centre veiks iki spalio 19 dienos.

Kauno įvairių tautų kultūros centre atidaryta fotografijų paroda „Prisimink, kad žmogus esi“

Vaivos Žernosekovaitės, Dano Bartkevičiaus nuotr.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/vizualieji-menai/parodos-ideja-po-ievos-strazdauskaites-zudiku-sulaikymo-929-1032866#_?copied