Naujienos

Vyko paskaitų ciklas romų mergaitėms ir berniukams apie lytiškumą

Gruodžio mėnesį Panevėžio vaikų dienos užimtumo centre vyko  individualūs ir grupiniai susitikimai bei  paskaitų ciklas romų mergaitėms ir berniukams apie lytiškumą. Mokymuose dalyvavo 30 vaikų ir Panevėžio ir aplinkinių miestelių.

Šios programos tikslaspadėti paaugliams pažinti juose vykstančius fiziologinius, psichologinius brendimo pokyčius ir padėti pasirengti šeimai.

Paskaitos ir susitikimai buvo skirti  stiprinti mokinių savivertę, ugdyti pagarbą savo ir kitų žmonių lytiškumui, supažindinti su paauglystėje vykstančiais pokyčiais ir mokyti užmegzti sveikus ryšius su savo ir priešingos lyties atstovais, ugdyti gebėjimą įsipareigoti kitam asmeniui ir prisiimti atsakomybę už savo pasirinkimus bei padėti pasirengti šeimyniniam gyvenimui, tėvystei ir motinystei.

Romų berniukai ir mergaitės įgijo praktinių žinių, kurios padės vertinti save kaip asmenybę, gebančią daryti savarankiškus sprendimus, pasitikėti savimi, kurs ir palaikys draugiškus, bendradarbiavimu grįstus santykius su kitais, gebės įsipareigoti ilgalaikiams santykiams bei paaiškinti, kaip supranta lygiavertį ir lygiateisį moters ir vyro vaidmenis šeimoje ir visuomenėje.