Įvykiai

Tarptautinės romų dienos minėjimas Kirtimų kultūros centre

Tarptautinę romų dieną multikultūrinis vaikų dienos centras „Padėk pritapti“ kviečia paminėti Kirtimų kultūros centre balandžio 5 d., ketvirtadienį. 

Balandžio 8-ąją minima Tarptautinė romų diena. 1971 m. balandžio 8 d. pirmą kartą Londone susirinko Pasaulinis romų kongresas, kurio metu buvo įkurta romams atstovaujanti tarptautinė organizacija „Union Romani Internationale“, o balandžio 8-oji paskelbta Tarptautine romų diena. Oficialiai ši diena buvo paskelbta po 19 metų – 1990 metais. Tai buvo padaryta per ketvirtąjį Pasaulinį romų kongresą Lenkijoje.

Balandžio 5 d. programa: 

17: 30 – fotografijų parodos „Draugystės portretai“ pristatymas.

18: 00 – filmo „Spartakas ir Kasandra“ (Spartacus & Cassandra, 2014) peržiūra.
Filmo aprašymas: jauna trapecijos akrobatė Camille paima savo globon du romų kilmės vaikus – brolį ir sesę. Jie apsigyvena cirke Paryžiaus pakraštyje. Ramiame, bet trapiame prieglobstyje vienuolikmečio ir trylikametės laukia nauji išbandymai. Jiems tenka apsispręsti, ar keliauti su globėja Camille, ar likti su gatvėje gyvenančiais tėvais. Filmas subtiliai perteikia problemiškas vaikų būsenas ir sunkias atsakomybes, o kartu ir retas, bet įkvepiančias, džiaugsmo akimirkas. (Filmas bus rodomas prancūzų kalba su lietuviškai subtitrais.

Šis renginys – tai kvietimas atsigręžti į romus, iš arčiau susipažinti su bendruomenės gyvenimu Lietuvoje bei Europoje.