Naujienos

Susitikimas Akmenėje
2024 birželio 13

Balandžio 12 d. vyko apskrito stalo diskusija apie romų bendruomenės padėtį Akmenėje. Diskusijoje dalyvavo Akmenės savivaldybės, Akmenės miesto bendruomenės, nevyriausybinių organizacijų, mokyklų atstovai.  Kiek daugiau nei du tūkstančius gyventojų turinčiame miestelyje gyvena daugiau bei 50 romų tautybės asmenų, iš jų- daugiau nei pusė vaikai. Šeimos gyvena iš socialinių pašalpų, didelė dalis vaikų lanko Dabikinės Vladimiro […]

Akimirkos iš besibaigiančių mokslo metų Kybartų ,,Rasos“ mokykloje
2024 birželio 10

Besibaigiant mokslo metams, dalinamės akimirkomis iš Kybartų ,,Rasos“ mokyklos, kurią lanko didelė dalis miestelio romų vaikų. Vaikai per šiuos metus daug keliavo, sportavo, dalyvavo edukacijose ir įvairiuose konkursuose. Dėkojame projekto tarpininkei Birutei Rusevičienei už vaikų palaikymą ir bendradarbiavimą su mokykla.

Kviečiame į Kybartus švęsti Tarptautinę romų dieną
2024 balandžio 4

Artėjant balandžio 8-ai, Tarptautinei romų dienai, kviečiame į Kybartus kartu atšvęsti ir susipažinti su romų kultūrą! Renginys vyks Balandžio 9 d. 14.00 val. Kybartų kultūros centre.

Velykinė edukacija Jonavoje
2024 kovo 27

Šiandien Jonavoje vyko edukacinė veikla kartu su romų bendruomenės nariais ,,Šv. Velykų belaukiant “. Jos metu romų šeimos margino kiaušinius, išbandė naujas dažymo technikas, diskutavo apie tradicijas. Bendra veikla ir empatija skatina atskirties mažinimą ir bendrystę. Dėkojame Jonavos rajono tarpininkei Marijai Kažiūrei už organizuotą edukaciją!!!

Rumina Bagdonavičiūtė- nauja romų tarpininkė Vilniuje
2024 sausio 22

D. Umbraso nuotrauka, LRT Jau daugiau nei mėnesį Vilniuje dirba nauja romų tarpininkė Rumina Bagdonavičiūtė. Ruminą galite surasti Romų visuomenės centre adresu T. Ševčenkos g. 16B. Linkime Ruminai sėkmės darbuose ir džiaugiamės prisijungus prie Romų platformos tarpininkų komandos!

Akimirkos iš kalėdinio renginio Jonavos romų bendruomenei
2023 gruodžio 20

Į šiltą, spalvotą, jaukų ,,Elfų kalėdinės pasakos‘‘ renginį, kuris vyko gruodžio 14 d., susirinko gausi Jonavos romų bendruomenė. Renginio metu žiemos princesė sekė pasaką, Elfas linksmino vaikus, Kalėdų senelis dalino dovanas, o gerosios fėjos linkėjo šilumos ir ramybės. Susirinkę romai nustebino savo talentais, dovanojo dainas ir kūrinius.

Kviečiame apsilankyti parodoje Ramygalos kultūros centre
2023 lapkričio 15

Kviečiame aplankyti parodą apie žymius romus Ramygalos kultūros centre. Paroda veiks iki lapkričio 22 d.

Romų jaunimas iš Kybartų dalyvavo Erasmus+ jaunimo mainuose Rygoje
2023 spalio 30

Romų jaunimas iš Kybartų kartu su bendraamžiais iš Latvijos, Estijos ir Rumunijos visą praeitą savaitę dalyvavo Erasmus+ mokymuose Rygoje. Dėkojame mūsų tarpininkei Birutei Rusevicienei už suorganizuotą jaunimo išvyką ir galimybę pabendrauti su romais iš kitų šalių!

Naujos projekto tarpinininkės
2023 spalio 11

Naujos projekto tarpininkės Projekte ,,Romų platforma- kelias link bendradarbiavimo su savivaldybėmis (6 dalis)“ nuo rugsėjo mėn. darbą pradėjo naujos tarpininkės: Jonavos rajono savivaldybėje- Marija Kažiūrė ir Panevėžio rajono savivaldybėje – Silvija Pranauskė. Tarpininkių kontaktai http://www.romuplatforma.lt/kontaktai/romu-tarpininkai/ Darbą taip pat tęsia Birutė Rusevičienė Marijampolėje ir Kybartuose.

Suvalkijos romų bendruomenės edukacinė išvyka į Vilnių ir Trakus
2023 rugsėjo 18

2023 m. rugsėjo 17 d. Marijampolėje ir Kybartuose dirbanti  projekto tarpininkė Birutė Rusevičienė Suvalkijos regiono romų bendruomenei ir su romais dirbantiems specialistams organizavo edukacinę išvyką  į Trakus ir Vilnių.  Vilniuje svečiai iš Marijampolės, Prienų ir Kybartų dalyvio romų kultūros festivalio ,,Gypsy fest“ eisenoje ir pasirodė Tautų mugės scenoje Kudirkos aikštėje.  Edukacinės išvykos dalyviai grįžo kupini […]

Prasideda naujas Romų platformos etapas
2023 rugpjūčio 25

Naujas ,,Romų platformos“ projekto etapas (6 dalis) prasidėjo nuo susitikimų su Vilkijos miesto ir Skirsnemunės seniūnijos atstovais. Susitikimų metu buvo aptarta negausios, bet nuo senų laikų šiuose kraštuose gyvenančios, romų bendruomenės padėtis. Projektas bus vykdomas iki 2025 m. birželio 1 d. Kaip ir ankstesniais metais, projektu bus siekiama užtikrinti tarpininkų darbą įvairiose Lietuvos savivaldybėse.

Romų jaunimo vasaros mokykla ,,Sir džives Baltija 2023“ Taline
2023 liepos 27

Liepos 19-22 Taline vyko Romų jaunimo vasaros mokykla ,,Sir džives Baltija 2023“, į kurią susirinko jaunuoliai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos. Vasaros mokyklos metu romų jaunimas nagrinėjo ,,antičigonizmo“ sąvoką ir asmenines patirtis; aplankė Romų genocido memorialą vietovėje Kalevi-Liiva; tobulino muzikinius gebėjimus ir, žinoma, daug šoko ir dainavo. Tikimės, kad po metų jie vėl susitiks […]

„Šukar Beauty“
2023 liepos 25

Birželį antakių ir blakstienų grožio kabinetą „Šukar Beauty“ atvėrusios romės Rumina ir Kristina, netrukus klientes pakvies užsukti ir pas plaukų meistrę. Ši grožio laboratorija jos įkūrėjoms ir visai romų bendruomenei – įrodymas, kad romai geba siekti karjeros ir kurti verslą. Skaityti daugiau…

Romų tarpininkų mokymai Rygoje
2023 liepos 24

2023 m. liepos 14-15 d. Rygoje įvyko romų tarpininkų mokymai „Konfliktų sprendimas tarpininkavimo pagrindu“. Mokymus vedė socialinių mokslų daktarė ir sertifikuota mediatorė Evija Klave.  

Romų jaunimo edukacija Kaune
2023 birželio 19

Tautinių mažumų departamentas prie LRV įgyvendindamas projektą „Vietinės romų platformos – kelias link bendradarbiavimo su savivaldybėmis“ finansavo romų jaunimo edukaciją Kauno IX forto muziejuje skirtą Holokausto atminimui.

Socialinių paslaugų centro inicijuotas susitikimas Jonavoje
2023 birželio 19

Birželio 7 d. Tautinių mažumų departamento prie LRV ir Romų visuomenės centro atstovai lankėsi Jonavoje, kur vyko Socialinių paslaugų centro inicijuotas susitikimas. Susitikimo metu buvo kalbama apie iššūkius, teikiant socialines paslaugas romų tautybės šeimoms. Tikimės ir toliau sėkmingai bendradarbiauti su Jonavos Socialinių paslaugų centru siekiant užtikrinti romų bendruomenės įtrauktį savivaldybėje.

Studijų vizitas Heidelberge
2023 birželio 3

2023 m. gegužės 29 – birželio 1 dienomis įvyko studijų vizitas į Heidelbergą (Vokietija), organizuotas įgyvendinant projektą „Vietinės romų platformos – kelias link bendradarbiavimo su savivaldybėmis (5 dalis)“. Studijų vizito tema – kova su antičigonizmu. Studijų vizito metu vyko susitikimai su Centrinės Vokietijos romų ir sinti tarybos (The Central Council of German Sinti and Roma), […]

Romų tarpininkų mokymai Estijoje
2023 gegužės 29

2023 m. gegužės 27-28 dienomis Parnu mieste Estijoje įvyko romų tarpininkų mokymai „Effective communication and conflict resolution“ skirti konfliktų prevencijai ir laiko valdymui. Mokymus vedė psichologijos daktarė ir Tartu universiteto dėstytoja Natalija Zorina. Mokymuose dalyvavo Baltijos šalių tarpininkai ir aktyvistai.

Baltijos šalių romių seminaras Rygoje
2023 gegužės 8

2023 m. gegužės 5-6 d. Rygoje vyko mokymai Baltijos šalių romų moterims. Dvi mokymų dienos buvo skirtos  moterų kompetencijos ugdymui ir naujų bendradarbiavimo tinklų kūrimui. Lietuvą mokymuose atstovavo Romų integracijos namų pirmininkė Božena Karvelienė.